ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Касація виправдала комунальника, якого звинувачували у отримання 10% відкатів від ремонтників ліфтів

11 Квітня 2019

Верховний суд постановою від 26 березня залишив колишньому директору МКП «Основаніє» Сергію Бугріму виправданий вирок стосовно отримання 10% відкату за безперешкодне перерахування коштів підрядникам. Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, «Основаніє» та ПП «Вира XXI» у грудні 2012 р. уклали угоду технічного обслуговування/ремонту ліфтів та диспетчерських систем. Через декілька місяців вони уклали аналогічну угоду вже строком до грудня 2013 року. Окрім цього, «Основаніє» тоді ж уклало подібну угоду ще й з ТОВ «КП Ліфт».

Слідство з’ясувало, що директор «Основанія» Бугрім вимагав хабар з обох фірм за безперешкодне перерахування коштів за виконані роботи. Так, у 2013-2014 рр. він отримував від «Вира XXI» 10% від перерахованих фірмі коштів, що у сумі склало 325 тис грн. Директор ТОВ «КП Ліфт», у свою чергу, в період з січня 2013 по серпень 2013 року передав Бугріму 172 тис грн.

У жовтні ж 2013 р. директор «Вира XXI», не маючи більше грошей для передачі хабарів, звернулась до поліції із заявою про неправомірні дії Бугріма. Там вона отримала мічені 35 тис грн., і у січні 2014 р. передала йому їх як хабар у службовому кабінеті. Після цього, Бугріма затримали і провели обшук у кабінеті. У шухляді знайшли мічені гроші. Після закінчення розслідування, прокурори звернулися до суду із обвинувальним актом стосовно Сергія Бугріма.

Під час судового розгляду справи захисники Бугріма вказували, що директор «Вира XXI» з’явилась без запрошення до кабінету та у кінці розмови залишила платіжки, потім, як виявилося, в них були мічені гроші. Бугрім ніколи не вимагав коштів ані у директора ТОВ «КП Ліфт», ані у «Вира XXI».

У підсумку суд визнав Сергія Бугріма невинуватим, а також відмовив директорам у стягненні завданої матеріальної шкоди – 268 тис грн. та 480 тис грн. Вказувалося, що слідів на руках Бугріма від мічених коштів не виявили. Більше того, мітку, передачу коштів і долучення до цього процесу директора «Вира XXI» розпочали без відповідної постанови прокурора. Зміст розмови між Бугрімом та директором свідчить про провокацію вчинення злочину стосовно Бугріма, оскільки він спочатку відмовляється від грошей, однак директор фірми продовжує його вмовляти і сама дістає згорнуті папери. До того ж, самі потерпілі вказували слідству, що після припинення передачі хабарів, надходження грошей за виконані роботи на їхні рахунки не припинилися.

Прокуратура із таким рішенням суду не погодилася, і звернулася до апеляції, а потім до касації. Вказувала, що для доказування злочину використовуються результати негласних слідчих дій, оформлені у виді протоколів; а не постанови прокурора, які були процесуальною підставою для її проведення. До того ж, у суді досліджували протокол слідчого про результати контролю за вчиненням злочину, в якому є посилання на постанову прокурора. Також суд частково викривив показання потерпілих. Однак, апеляція та касація погодилися з обґрунтуваннями суду першої інстанції, і залишили для Бугріма виправдувальний вирок. Суди вказували, що прокурор не надав відповідної постанови прокурора суду (розсекретив тільки перед апеляцією) та не вказав в чому полягає перекручування показань.

Влітку 2015 р. Жовтневий райсуд по цій справі вже визнавав Бугріма винним в одному епізоді – отримання хабара у січні 2014 року, оскільки по всім іншим епізодам доказами слугували лише показання директорів фірм. Тож Бугрім отримав рік умовного терміну. Однак, згодом апеляція відправила справу на новий розгляд, оскільки попередній суд, зокрема, не оцінив докази обвинувачення з точки зору законності та допустимості, а просто перерахував їх у вироку. І вже під час повторного розгляду справа дійшла до касації з остаточним виправданням.

ТОВ «КП Ліфт» належить Олександру Пархомчуку, Миколі Ахінько, Юрію Дідюку та Лідії Красницькій.

ПП «Вира ХХІ» належить Володимиру Косякову, з 2014 року фірма знаходиться у стані припинення. Раніше директором фірми була Ірина Ляшенко.

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

22.02.2020
21.02.2020
20.02.2020
19.02.2020