ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

24.05.2018
23.05.2018
22.05.2018
21.05.2018
19.05.2018
18.05.2018
Всі новини »

ТЕГИ

Нацполіція робить виїмку договору, по якому Дніпропетровськ заборгував «УПСу» більше 200 мільйонів

26 Квітня 2016

Національна поліція виявила розкрадання коштів на будівництві автодороги від вул. Кайдацький Шлях до автомобільної дороги Київ-Луганськ-Ізварине. Про це повідомляє «Бюро.UA» з посиланням на ухвалуБабушкінського райсуду м.Дніпропетровськ.

Слідчі стверджують, що у 2011-2016 рр. службові особи ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС» та Департаменту комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської Ради завищили обсяги об’ємів і матеріалів робіт, внаслідок чого незаконно заволоділи бюджетними коштами у великих розмірах.

При визначені в договорі твердої договірної ціни до актів приймання виконаних будівельних робіт включено матеріали та роботу машин і механізмів за фактичною вартістю, тобто як динамічної договірної ціни, інші супутні витрати, які не передбачені умовами договірної ціни, а також випадки заміни машин та механізмів, передбачених ресурсними елементними кошторисними нормами та договірною ціною.

Крім того, в акти робіт включено додаткові роботи, не передбачені проектно-кошторисною документацією і договором, які не пройшли державну експертизу.

Суд дав слідчому Нацполіції дозвіл на виїмку документів у Департаменті комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міськради. Зокрема, йдеться про договір департаменту з фірмою «УПС», проектно-кошторисну і тендерну документацію.

упс дорога1

Від «Наших грошей»:

Єдиним власником фірми «УПС» до кінця минулого року був її директор Тарас Палій, син екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор».

Після зміни влади у 2014 році на Тараса Палія було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг фірмою «УПС». У 2015 році обидві справи було закрито, а половину фірми «УПС» переоформлено на словацьку компанію «Ароґраф». Її власницею є Ірина Гуназа, яка представляє партію «Україна майбутнього» Святослава Олійника, екс-замгубернатора Ігоря Коломойського.

Після Майдану саме Олійник піарився на темі «відкатів» на тендерах департаменту капбудівництва Дніпропетровської міськради. Найбільшим підрядником департаменту було підприємство «УПС». Олійник тоді пообіцяв «відмити» підрядників і запустити їх на нові чесні тендери.

Через тиждень після зміни власників «УПС» подав позов у суд про стягнення з Дніпропетровської міськради 204,64 млн грн. боргу за будівництво автодороги на ділянці від вул. Кайдацький шлях до автомобільної дороги Київ Луганськ Ізварине. 16 лютого 2016 р. «УПС» отримав позитивне рішення у першій інстанції.

Міськрада подала апеляцію на це рішення тільки після публікації «Наших грошей».  Наразі у справі призначено експертизу, щоб з’ясувати, скільки робіт фактично було виконано.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

25.05.2018
24.05.2018