ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Суд виправдав «ляшківця», якого підозрювали в заволодінні майном державного хлібокомбінату

19 Серпня 2019

Соснівський райсуд Черкас виправдав депутата Черкаської облради від Радикальної партії Олега Ляшка, бізнесмена Олександра Короткова, якого підозрювали в заволодінні багатомільйонним майном дочірнього підприємства ДК «Хліб України» у Тальному. Про це пише «18000» з посиланням на вирок суду.

Депутата обвинувачували у тому, що він, будучи керівником виробничо-заготівельного підприємства «Тальне», здійснив незаконне відчуження його майна шляхом виведення цілісного майнового комплексу. При цьому хлібокомбінат, що був дочірнім підприємством державної компанії «Хліб України», включений до переліку об’єктів, що не підлягають приватизації. Окрім того, свої дії Коротков не погодив із власником – Кабінетом міністрів.

Як зазначається в ухвалі, у 2007 р. Коротков надав для схвалення на засідання комітету кредиторів план санації підприємства, який передбачав створення на базі майна «Тальне» приватного ТОВ «Тальне», чим створив сприятливі умови щодо його незаконного схвалення. У 2008 році господарський суд області затвердив план санації боржника ДВЗП «Тальне».

При складанні плану Коротков зазначив, що на виконання плану санації ДВЗП «Тальне» зобов`язане продати, а підконтрольне йому товариство ТОВ «Кварк» викупити корпоративні права боржника у новоствореному ТОВ «Комбінат хлібопродуктів «Тальне» на 6,15 млн грн.

У 2008 р. Коротков надіслав клопотання до Тальнівської міськради про визнання за ТОВ «КХП «Тальне» права власності на цілісний майновий комплекс, який належить ДВЗП «Тальне». Міський голова підписав відповідне рішення.

Без проведення будь-якої незалежної оцінки основних фондів ДВЗП «Тальне» Коротков уклав договір купівлі-продажу корпоративних прав учасника ДВЗП «Тальне» з ТОВ «Кварк», таким чином реалізував 99% статутного фонду держпідприємства за ціною 6,15 млн грн. Далі майно товариства було передано акціонерному товариству «Агро Інвест Компані», що було зареєстровано в Празі. 70% статутного капіталу цієї компанії належало Короткову та його дружині. У 2013 р. майно в управління отримало товариство «Крупп-Арт».

Згідно з ухвалою, станом на момент приватизації майно ДВЗП «Тальне» оцінене в понад 54,6 млн грн.

Органи слідства кваліфікували дії Короткова як заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.

Справа розслідувалася із 2013 року. 25 квітня 2017 р. прокуратура Черкаської області вручила депутату підозру в заволодінні майном держпідприємства.

У судовому засіданні Коротков свою вину не визнав та повідомив, що рішення про ведення санації приймалося колегіально та без його участі. Підприємство «Кварк», за його словами, було обрано комітетом кредиторів. Свої дії він пояснив виконанням плану санації, схваленому кредиторами. Коротков стверджував, що всі його дії булі перевірені судами всіх інстанцій, процедура санації була проведена законно.

Дослідивши докази, суд дійшов до висновку, що вина Короткова не доведена і не підтверджена дослідженими в ході судового слідства доказами.

Також суд встановив, що прокуратура порушила норми Кримінально-процесуального Кодексу при оголошенні та врученні підозри. Депутату місцевої ради підозру має вручати Генпрокурор, його заступник, або ж керівник регіональної прокуратури, натомість це робив прокурор відділу Іван Луговський.

Окрім того, суд не знайшов підтвердження низці тверджень зі сторони обвинувачення, а також дійшов до висновку, що вилучені речі і документи є недопустимим доказами через низку процесуальних порушень.

6 серпня Соснівський райсуд Черкас своїм вироком визнав Олександра Короткова невинуватим через відсутність у його діях складу злочину та виправдав його.

НАШІ ГРОШІ

Tеги | ,

НАШІ ГРОШІ

18.09.2021
17.09.2021
16.09.2021