15 Березня 2019
Виконком Запорізької міськради дозволив замість торгового центру побудувати автозаправку на ділянці у 0,34 га по вул. Автозаводська, 11а. Про це написав «Запорізький центр розслідувань» з посиланням на дозвіл на розробку детального плану території (ДПТ) від 25.02.2019, через який проводиться зміна цільового призначення.
Ділянку (кадастровий номер 2310100000: 03: 039: 0119) поруч з кільцем і «АТБ» на початку заїзду на Південний мікрорайон здали в оренду ТОВ «Гелиос» ще у 2008 р. У квітні 2018 р. міськрада прийняла рішення про проведення експертної нормативно-грошової оцінки ділянки для подальшого продажу. У документі зазначено, що ділянка була здана в оренду для розміщення громадсько-торгового центру з приміщеннями спорту і відпочинку. За проведення оцінки повинен заплатити «Гелиос» за рахунок договору авансового платежу.
У вересні 2018 р. з’явилося рішення про продаж землі, ділянку у 0,34 га оцінили в 352 тис грн. Тобто, один кв м ділянки коштував 101 грн до продажу. Для порівняння, на початку 2018 р. землю під «ТРЦ Володимира Кальцева» в центрі міста оцінили в 118,5 млн грн., або ж в 4583 грн. за кв м – в 45 разів більше.
Крім того, в рішенні зазначено «Забезпечити укладання договору купівлі-продажу ділянки площею 0,34 га по вул. Автозаводській, 11а за ціною та на умовах, визначених цим рішенням та чинним законодавством». Умова та ж сама – для розміщення суспільно-торгового центру з приміщеннями спорту і відпочинку. На Генплані ділянку позначено як територію транспортних підприємств.
Право володіння на земельну фірма оформила в листопаді 2018 р. А потім вирішила змінити цільове призначення і побудувати замість торгового центру заправку. І в лютому 2019 р. прийнято рішення про надання згоди на розробку ДПТ в районі вул. Автозаводській, 11а, в пояснювальній записці якого вказують причину – «Гелиос» має намір змінити цільове призначення його ділянці та забудови її автозаправним комплексом.
«Скоріш за все, підприємці пішли на такий крок, щоб спочатку заощадити гроші на узгодженнях під заправку. Так як для відведення землі під АЗС, як під небезпечний об’єкт, їм знадобилося б робити пакет погоджувальної документації, і вже потім при будівництві – ще раз окремий пакет документів. А так можна без проблем викупити землю під торговий центр за заниженою ціною, поміняти його призначення і зробити тільки один набір погоджень, вже лише під будівництво заправки. Але нюанс у тому, що територію під розробку ДПТ в міському департаменті архітектури їм спочатку визначили неправильно. Згідно з державними будівельними нормами, розробку ДПТ в населених пунктах можна проводити на цілісні структурні елементи, які «обмежуються магістралями, вулицями, інженерними мережами та елементами ландшафту», – написали журналісти.
Тобто, в ДПТ треба було включати не тільки саму ділянку і АТБ поруч, а ще й автомийку-кафе «Кронсбір» і гаражний кооператив «Чайка», і проводити громадські слухання по зміні цільового призначення за участю їх представників.
Власником ТОВ «Гелиос» є Олег Сорока, який також володіє ТОВ «Енерго-Експорт» і ТОВ «Торговий будинок «Енергоекспорт». В останній фірмі йому належить 70%, 15% – Валентину Міненку, а решта 15% – Сергію Шевченку, заступнику голови Олександрівської РДА. Дружина Олега Сороки Марина Сорока працює головним спеціалістом відділу економічного розвитку та підприємництва Шевченківської РДА. У своїй декларації вона не вказала фірми свого чоловіка.
НАШІ ГРОШІTеги | Земля