ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Суд присудив колишньому міліціонеру 5 років тюрми за 12 тисяч хабаря за злиття справи по наркотикам

12 Лютого 2019

Жовтневий районний суд вироком від 4 лютого визнав винним колишнього співробітника Василівського районного відділення міліції у отриманні $300 та 5 тис грн. хабара за нерозслідування збуту наркотиків. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, заступник начальника слідчого відділення Василівського районного відділення ГУМВС України в Запорізькій області Микола Духонченко під час розслідування одного із проваджень у 2015 р. дізнався про збут однією із осіб «Метамфітаміну».

Тоді у слідчого виник умисел на одержання хабара від цієї особи – для невнесення до реєстру досудових розслідувань інформації про злочин. Для цього він зустрівся із цією особою і повідомив про необхідність передачі $1 тис хабара (надалі за проханням зменшив до $300 та 5 тис грн.). Наступного дня він отримав 5 тис грн., а під час другої зустрічі ввечері – ще $300 доларів (загалом за два рази – 11,7 тис грн.).

Після цього міліціонера затримали за підозрою у злочині за ч.3 ст.368 кримінального кодексу (отримання неправомірної вигоди). Після закінчення слідства, прокуратура звернулася до суду із відповідним обвинувальним актом стосовно Миколи Духонченка.

Обвинувачений у суді свою вину не визнав. Вказував, що розслідував справу щодо грабежу та зґвалтування жінки. Її телефон знайшли у Запоріжжі (у однієї із громадянок). Надалі він з’ясував, що ця громадянка займається збутом наркотиків, але цей злочин вже розслідували міліціонери Жовтневого райвідділу, тому відомості про це в реєстр він не вносив. Надалі він зустрівся з нею, щоб дізнатися і про викрадені прикраси (оскільки вона займалася придбанням такого роду речей). Під час зустрічі з цією особою він декілька разів відходив і розмовляв по телефону, свій портфель залишав на парапеті. Після того як ця особа пішла, до нього підійшли працівники СБУ та затримали. Під час огляду портфелю знайшли гроші. Припускає, що ця особа могла покласти їх за вказівкою СБУ або хотіла помститися йому як працівнику міліції. У неї ніяких грошових коштів не вимагав та не отримував; просив врахувати, що вона вживає наркотики, тому довіряти її показанням неможливо.

Однак суд визнав міліціонера винним, призначив 5 років позбавлення волі із позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах, пов`язаних із виконанням функцій представника влади на три роки; із конфіскацією всього особистого майна, а також позбавленням спеціального звання – капітан міліції.

Вказувалося, що протокол про результати контролю за вчиненням злочину, протоколи помітки та вручення грошових коштів (серії та номери купюр, частину грошей мітили спецфарбою) залучення особи до конфіденційного співробітництва, її пояснення разом із протоколом затримання, під час якого у міліціонера вилучили ідентифіковані кошти, вочевидь, свідчать про отримання останнім неправомірної вигоди.

Міліціонер сам запропонував особі схему передачі грошей: покласти їх до портфелю у той час, коли він буде розмовляти по телефону на відстані від неї. Зустрічався він з особою за власною ініціативою. Підстав не довіряти цій особі немає, оскільки її пояснення частково підтверджуються поясненнями понятих, письмовими доказами; та не містять суттєвих перекручень чи невідповідності. Стосовно провокації з боку СБУ, то саме міліціонер був ініціатором дзвінків до особи. Даних щодо пропонування особою грошей міліціонеру та його відмови – під час судового засідання не отримано. При цьому, міліціонер сам запропонував схему передачі грошей та достовірно знав про наявність у нього у портфелі частини хабара у період з 15.30 годин до 18.30 годин та не відмовився від отримання другої частини неправомірної вигоди.

Суд визнав недопустимим доказом протокол обшуку у частині відібрання змивів з долоней міліціонера, оскільки документ складався без постанови прокурора. З цієї ж причини недопустимим вважається висновок експерта стосовно їх дослідження. Також суд визнав недопустимими – 4,8 тис грн. та $300, оскільки слідство не відкрило ці докази захисту (не надало доступ до банківської установи, а самі гроші відправило туди за день до ознайомлення захистом). Також візуальне спостереження, аудіо-, відеоконтроль  за міліціонером та особою-свідком розпочали без ухвали суду (отримали дозвіл після початку дій).

Зараз Микола Духонченко працює адвокатом.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

18.09.2021
17.09.2021
16.09.2021