ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Прокуратурі не вдається відсудити 10 га у «царському селі», де ділянки та маєтки мають «кращі люди міста»

03 Лютого 2019

Господарський суд Черкаської області повністю відмовив у задоволенні позову прокуратури про розірвання договорів оренди та продажу землі у селі Свидівок поблизу Черкас. Про це написав Олександр Безпрозванний у виданні «Кропива».

Мова йде про «царське село», що має юридичну назву ТОВ «Свидівок-тур» та знаходиться по вул. Дахнівська, 85 між Черкасами та селом Свидівок (адмінмежі села) в акваторії Кременчуцького водосховища. Земельний масив огороджено парканом та забудоване приватними житловими будинками, де мешкають представники місцевої політичної та бізнесової еліти.

У 2007 р. Свидівська сільрада надала в оренду «Свидівок-тур» ділянку площею 9,76 га на 49 років з правом викупу. У 2013 р. на основі рішення сільради було укладено договір купівлі-продажу частини цієї ділянки ТОВ «Свидівок-тур» площею 4,88 га, яку оцінили в 1,01 млн грн. або ж 2 тис грн. за сотку (на той час близько $260). Донедавна ділянки в цьому кооперативі продавалися по $7 тис за сотку. Друга частина ділянки площею 4,87 га залишалася в оренді того ж ТОВ «Свидівок-тур». Обидві ділянки надавалися під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу.

У 2015 р. прокуратура почала оскаржувати рішення Свидівоцької сільради, якими було передано землю. Прокурори наполягали, що земля використовується не за цільовим призначенням і належить до водного фонду. На значній частині земельного масиву у 9,76 га здійснюється фактичне приватне житлове будівництво, вільного доступу до води не забезпечено.

Однак у вересні 2015 р. Господарський суд відмовив у задоволенні позову прокурорів повністю.  А в травні 2017 р. Київський апеляційний госпсуд залишив без задоволення і апеляційну скаргу прокурора. Лише у жовтні 2017 року касаційна інстанція скасувала попередні рішення судів та спрямувала справу на повторний розгляд до Господарського суду області.

В грудні 2018 р. Господарський суд знову відмовив у задоволенні позову прокуратури. Рішення мотивоване тим, що згідно з кінцевим висновком експерта викуплена частина ділянки не належить до водного фонду, а орендована частина лише частково включає в себе прибережну захисну смугу. В той же час передача в оренду захисних смуг для культурно-оздоровчих та рекреаційних потреб дозволена.

Видання зазначило, що згідно з першою експертизою, яка була проведена в 2014 р., експерт констатував, що землі всієї ділянки належать до водного фонду. А вже за висновком того ж експерта в грудні 2016 р., визначено цільове призначення як землі рекреаційного призначення.

В березні 2018 року під час повторного судового розгляду було призначено ще одну експертизу. За її результатами встановлено, що придбана частина ділянки знаходиться на відстані більше 100 метрів від акваторіального рубежу мілководдя водосховища та належить до земель рекреаційного призначення.

Як повідомлялося раніше, серед фактичних власників ділянок та будинків, які зводяться або вже побудовані, є досить відомі особи: депутат Черкаської міськради Роман Діскант (ВО «Батьківщина»), його бізнес-парнер Олександр Карпенко, екс-радник губернатора Юрій Піднебесний, дружина головного архітектора області Леся Дмитренко, екс-очільник управління охорони здоров’я області Володимир Брожик, співвласниця ТРЦ «Хрещатик-сіті» Валентина Макарова, співкерівник ГО «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Дмитро Просвірнов та інші.

Від «Наших грошей»: 

Засновниками ТОВ «Свидівок-тур» є згадані Роман Діскант, Олександр Карпенко, Валентина Макарова, а також Роман Діский, Ольга Морозова, Людмила Пелих, Олена Просвірнова, директор фірми – Петро Бабіна.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

29.06.2022
28.06.2022