ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Жоден з п’ятьох обвинувачених у розкраданні 2 мільйонів на ремонті дороги у Бердянську не отримав реального покарання

16 Січня 2019

Бердянський міськрайонний суд вироком від 11 грудня звільнив від покарання Сергія Біловіцького та Сергія Артемчука, а Араму Фтояну дав рік умовно за допомогу у розкраданні коштів ТОВ «Хозбудпоставка» при ремонті дороги на вул. Макарова у Бердянську Запорізької області. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, Управління комунального господарства виконавчого комітету Бердянської міської ради та «Хозбудпоставка» у 2013 р. замовило реконструкцію дорожнього покриття по вул. Макарова в Бердянську (І черга – від вул. Заслонова до Храму св. Пантелеймона і ІІ черга – від Храму св. Пантелеймона до аквапарку)” вартістю 2,3 млн грн.

Наприкінці 2014 року фірма завершила роботи і сторони підписали акти приймання виконаних робіт, за якими «Хозбудпоставка» отримала усі кошти. Однак згодом з’ясувалося, що фірма завищила обсяги виконаних робіт на 200 тис грн. (у іншому вироку вказувалося 867 тис грн.), а більшість отриманих коштів перерахувала ТОВ «ТД Інарі» за фіктивні роботи та послуги (запчастини та сільськогосподарська продукція). Надалі один із учасників схеми ці кошти обготівковував.

З огляду на це слідчі відкрили кримінальне провадження №12015080130002876, а після розслідування прокуратура звернулася до суду із відповідним обвинувальним актом стосовно трьох осіб: Артемчука, Біловіцького та Фтояна.

Вказувалося, що Фтоян у 2013 р. познайомився з невказаною особою, яка повідомила, що може виграти тендери, але потрібні люди, через яких можна переводити гроші в готівку. Фтоян  погодився. Надалі переводом коштів зайнявся Артемчук, для цього він підробив паспорт і зареєстрував на іншу особу ТОВ «ТД Інарі», також за цими документами відкрив для фірми рахунок. Отримані від «Хозбудпоставка» кошти він знімав у касі і за 2% від суми передавав Фтояну.

Сам Фтоян займався роботою з людьми та безпосередньо ремонтом дороги, також надав виконробу Біловіцькому (який не був офіційно працевлаштований у «Хозбудпоставка») вказівку на завищення обсягів у актах виконаних робіт.

Суд у підсумку визнав усіх трьох винними, однак Артемчук отримав 11,9 тис грн. штрафу із звільненням від покарання через строки давності, а Біловіцький отримав обмеження волі на рік із звільненням від покарання через амністію. Фтоян отримав рік обмеження волі із таким же іспитовим строком.

Вказувалося, що усі визнали вину частково – окрім звинувачення у шахрайстві та змові (у всіх ще були різні частини ст. 358 КК – підроблення документів, а у Артемчука ще й фіктивне підприємництво). Суд погодився про відсутність у їхніх діях шахрайства, вказував, що у трудових правовідносинах з «Хозбудпоставка» усі троє не перебували, не мали доступу до рахунків та грошових коштів на них, а лише (окрім Артемчука) мали організовувати технологічний процес виконання будівельних робіт. Крім того директор «Хозбудпоставка» В’ячеслав Сабков, який підписував акти виконаних робіт, вже засуджений на рік умовно (до цього ще раз був засудженим). Також вказані три особи відшкодували загалом 155 тис грн.

В матеріалі також йдеться, що Фтоян стверджував, що у 2015 р. за власний кошт поклав на усій ділянці дорозі додатковий прошарок асфальту.

Із вказаними у справі обвинуваченими прокурор ще у 2016 році хотів підписати мирову угоду, однак через помилки у ній суд відмовив.

Технаглядача за ремонтом вказаної дороги, директора ПП «Творча Архітектурна майстерня Олександра Білоусова «Архпроект А і К» звільнили від відповідальності за підписання актів виконаних робіт із завищеними обсягами.

Також у справі повідомлялося, що кримінальне провадження стосовно особи, яка підшукувала тендери, закрили через відсутність складу злочину. Зазначалося й про наявність кримінального провадження стосовно начальника Управління житлово-комунального господарства Бердянської міськради Тетяни Іванової за неналежне виконання своїх службових обов’язків із забезпечення ведення технічного нагляду за об’єктом. Але результати розслідування за ним не вказувалися.

Бердянська міськрада у жовтні 2018 р. стягнула 867 тис грн. шкоди за цим договором з ТОВ «Хозбудпоставка».

НАШІ ГРОШІ

Tеги | ,

НАШІ ГРОШІ

02.12.2022
01.12.2022
30.11.2022
29.11.2022
28.11.2022
26.11.2022