ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Ректор КПІ Згуровський приховав будівельний бізнес в Чорногорії та нерухомість у США на мільйони доларів

20 Жовтня 2018

Ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського Михайло Згуровський не вказав у своїх деклараціях спільний з сином бізнес у Чорногорії, продаж нерухомості у США та один з будинків дружини у Сполучених Штатах Америки.

Про це йдеться в розслідуванні Іллі Лукаша для програми «ЦРУ» (24 канал).

Михайло Згуровський, який з початку 2018 року також очолив наглядову раду «Укроборонпрому», у своїй декларації за 2017 р. вказав 3 млн грн. річного прибутку, будинок на 287 кв м і ділянку на Крюківщині під Києвом, дві автівки і заощадження на 1,5 млн грн. Дружина Згуровського Тетяна Померанцева є громадянкою США. Її місце роботи – компанія «Системний аналіз та рішення».

Згідно з декларацією, Померанцева має будинок на 150 кв м. у Каліфорнії (США). Разом з тим, дружина відмовилася надавати інформацію про його вартість.

За допомогою офіційних американських реєстрів студенту КПІ Олександру Савиську та журналістам вдалося з’ясувати, що і Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський мали у США інші об’єкти нерухомості.

Згідно з реєстрами, 5 травня 2016 року Михайло та Олександр Згуровські продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за $500 тис.

31 травня того ж року родина Згуровських (Олександр та Михайло) продала сусідній з ділянками будинок на 300 кв м вже за $840 тис. В декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості.

 

У жовтні 2017 року син ректора Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія – Лейксайд – будинок майже на 400 кв м за $659 тис.

Підрахунок доходів із декларації ректора показує, що на купівлю подібної нерухомості пану Згуровському довелося б збирати кошти понад 10 років.

«ЦРУ» також з’ясувало, що Тетяна Померанцева з 2011 р. є співвласницею затишного будинку на 200 кв м на курорті Сан-Франциско, який сайти з продажу нерухомості оцінюють майже у півмільйона доларів. В декларації чоловіка будинку теж немає.

Крім того, журналісти встановили, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії «Sky Development» у Чорногорії (м. Нікшич). Вона продає нерухомість у мальовничих куточках Балканських гір. За даними «ЦРУ», мова йде про мільйони євро.

Згідно з даними сайту чорногорського Міністерства туризму, «Sky Development» має 9 дозвільних документів на реконструкцію та будівництво. У документах Міністерства компанію двічі називають інвестором будівельних проектів, де забудовником виступає «AG Project». Її власник Зоран Тодорович згадується в документах яг головний проектувальник компанії «AG Infoplan».

«Sky Development» та «AG Infoplan» знаходяться за однією адресою і в одному офісі Почесного консульства України в Чорногорії. А сам Почесний консул Предраг Міловіч – директор і власник «AG Infoplan» – компанії, яка будує проекти на інвестиції «Sky Development». Журналісти також з’ясували, що ректор Згуровський вручав Міловічу диплом, мантію та пам’ятний знак «Почесний доктор КПІ».

На сайті «Sky Development» вказано український номер телефону. Представник «ЦРУ» зателефонував за цим номером і як потенційний покупець квартири домовився про зустріч у Києві. На неї разом з представником компанії прийшов і сам Олександр Згуровський, який є директором «Sky Development».

Він підтвердив, що його компанія займається будівництвом, а забудовником є Міловіч, що надає «певний рівень протекції». В той же час Згуровський-молодший відмовився від офіційних коментарів.

Інформації про бізнес в Чорногорії теж немає у декларації ректора Зуровського.

«Не вказання цих відомостей тягне за собою кримінальну відповідальність – до 2 років позбавлення волі. Особа займає серйозні посади, має певний доступ до держресурсу. Особа могла отримати кошти нелегально, в тому числі внаслідок вчинення якихось злочинів, потім вони відмиваються. Уже за кордоном  купується нерухомість. І це фактично має ознаки відмивання – кримінального правопорушення», – вважає юрист, член правління «Центру протидії корупції» Олена Щербань.

Від «Наших грошей»

Донедавна Михайло Згуровський входив до складу акціонерів та наглядової ради ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій» («НДІ ПІТ») – монополіста по виготовленню дипломів для вузів, студентських квитків і шкільних атестатів. Однак вийшов зі складу акціонерів, коли відповідне розслідування проводив Антимонопольний комітет України.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

23.07.2024
22.07.2024
15.07.2024
12.07.2024
11.07.2024
09.07.2024
08.07.2024
05.07.2024
04.07.2024