12 Січня 2016
Золотоніська районна державна адміністрація 9 грудня підписала договір з ПрАТ «Магік» на очищення річок Золотоношка та Суха Згар. Договір вартістю 13,65 млн грн. укладено без конкурсу, за переговорною процедурою. Про це пише Олександр Безпрозванний на сайті «Кропива».
Небажання проводити відкритий тендер чиновники РДА пояснювали тим, що інакше не встигнуть виконати роботи до кінця року та надзвичайною екологічною ситуацією.
У 2002 році на очисних спорудах у місті Золотоноша сталася аварія, внаслідок якої неочищені стоки забруднили місцеві річки Суха Згар, Кропивна та Золотоношка.
Поблизу міста Золотоноша проводиться будівництво нових очисних споруд які мають остаточно вирішити питання очищення стоків з міста. Зараз триває будівництво другої гілки очисних споруд. До етапу очищення річок які постраждали внаслідок тривалого скидання неочищених стоків мали б приступити в 2016 році, після завершення будівництва очисних споруд в місті Золотоноша.
Але як стверджує еколог Петро Тєстов, очищення річок без налагодження ефективної роботи очисних споруд – це даремне витрачання бюджетних коштів.
«Це просто освоєння бюджетних коштів і не більше, оскільки таке очищення дасть ще гірший екологічний результат – стоки швидше будуть потрапляти в Дніпро, а проблема так і не вирішиться. Мине ще два роки і знову треба буде чистити річки і викидати на це гроші. Річки потрібно чистити лише після налагодження ефективної роботи очисних споруд», – зазначив Петро Тєстов.
За інформацією видання, ще в 2015 році народний депутат Владислав Голуб, обраному по округу в Черкаській області від «Блоку Петра Порошенка», добився фінансування на чистку річок.
У серпні 2015 р. держбюджету на ці роботи виділили 5 млн грн. Однак якщо до кінця року гроші не були б освоєні, то їх мали б повернути до бюджету.
30 листопада, в день оприлюднення оголошення про закупівлю голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко,відправив свого заступника в Золотоношу вивчити, наскільки ефективно проводиться робота на річках і пригрозив керівникам департаментів і райдержадміністрацій, що «неосвоєння виділених коштів тягне за собою звільнення з роботи!».
Компанія-переможець зареєстрована у Києві. Одноосібним власником фірми «Магік» значиться Геннадій Мучник.
На сайті компанії у розділі послуги розміщено фото земляних робіт у різних містах Росії (Мурманську, Каменці та ін.), що виконувалися російськими компаніями. «Тобто наявність техніки у цієї компанії – це бутафорія» – зазначив автор.
30 грудня журналісти виїхали на місце проведення робіт, де побачили, що фактично роботи виконують два екскаватори Лівобережного управління водних ресурсів. Від приватної фірми працював лише один екскаватор, не призначений для очистки русел річок.
НАШІ ГРОШІTеги | Екологія