20 Жовтня 2015
ТОВ «Новіком» пред’явило до ПАТ «Львівська вугільна компанія» претензії на 144 млн грн. і отримало шанси очолити комітет кредиторів боржника. Про це пише Вадим Стародубцев у «Діловій столиці».
У серпні 2015 року «Альфа-Банк» російського мільярдера Михайла Фрідмана ініціював банкрутство «Львівської вугільної компанії». Сума претензій банкірів спочатку склала 11 млн грн. Після того, як суд наприкінці серпня ввів процедуру розпорядження майном підприємства, «Альфа-Банк» заявив додаткові вимоги на 37 млн грн. Але очолити комітет кредиторів може фірма «Новіком», чиї вимоги вдвічі більші.
«Новіком» в останні роки фактично завів на себе всі ключові фінансові потоки підприємства. Він займався ремонтом обладнання, поставляв вугільну сировину, проводив роботи з очищення комплексу зберігання відходів, при цьому виконував роботи через субпідрядників. Тобто фірма мала ознаки «прокладки», через яку могли вимиватися гроші з вугільного підприємства» – пише Стародубцев.
Засновником і директором фірми «Новіком» є голова наглядової ради «Львівської вугільної компанії» Наталія Чікаєва, яка переїхала з Луганська до Києва кілька років тому. Сам «Новіком» спочатку був зареєстрований у Києві по вулиці Круглоуніверситетській, 3-5, де володів нерухомістю батько нардепа від «Опозиційного блоку», екс-міністра соцполітики Наталії Королевської – Юрій Королевський.
Як відомо, 60% акцій «Львівської вугільної компанії належать ТОВ «Вантажно-транспортне управління», ТОВ «Іфорас» і «АСП Трейд Груп». Всі вони зареєстровані в Луганську, який знаходиться на окупованій бойовиками частині Донбасу, і відносяться до сфери впливу Королевської.
Розпорядник майна «Львівської вугільної компанії» Ярослав Шутка заявив, що поки вимоги кредиторів до боржника не затверджені. Але це може відбутися наприкінці жовтня. І якщо вимоги кредиторів будуть визнані судом в нинішньому вигляді, «Новіком» зможе отримати одноосібний контроль над комітетом кредиторів і не допустити переходу компанії в орбіту державних структур.
Минулого тижня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що на «Львівській вугільній компанії» зафіксована недостача близько 40 тис т вугілля, що належить ДП «Львіввугілля» і «Волиньвугілля». Міністр виступив за повернення контролю над «Львівською вугільною компанією» державі, якій належить 37,6% акцій.
Від «Наших Грошей»:
В 2004-2006 роках до складу засновників кількох луганських компаній, які тоді володіли акціями ВАТ «Львівська вугільна компанія», входив Юрій Солод, чоловік Королевської. Нині він, як і Королевська, є нардепом від «Опозиційного блоку».
Згідно з даними держреєстру речових прав на нерухоме майно, батько Королевської Юрій з 2013 року володіє нежитловим приміщенням площею 195 кв м по вулиці Круглоуніверситетській, 3-5. Крім того, з 2010 він є власником квартири у Києві на вул. Голосіївській 13б. Йому також належить житловий будинок площею 60 кв м у селищі Новоайдар Луганської області, яке зараз перебуває на підконтрольній Україні території.
НАШІ ГРОШІ