16 Жовтня 2015
З 6 жовтня 2015 року у Реєстрі речових прав на нерухоме майно додалося ще два критерії пошуку – за прізвищем, імені, по батькові фізособи і ЄДРПОУ/назві компанії.
Акаунт в реєстрі нерухомості ми вже маємо, тому логінимося на сайті МінЮсту https://kap.minjust.gov.ua саме з нього на основній сторінці знаходимо «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно».
Обовязковими для вводу є тільки рядки “Прізвище”, “Ім’я”, “По батькові”.
Проблема пошуку по ПІБ у тому, що у людини може бути абсолютний тезка. І відрізнити кількох Іванових Іванів Івановичів можна тільки мають дані про ідентифікаційний код фізособи чи паспортні дані. А таких даних журналіст зазвичай не має.
Пошук по фірмі – за ЄДРПОУ чи назвою. Рекомендується робити пошук саме по ЄДРПОУ – щоб не нахапати зайвої інформації про власність фірм з однаковими назвами.
Увага! Реєстр не завжди підтягує за запитом усю нерухомість, що оформлена на фірму чи особу.
Пошук в реєстрі нерухомості по ПІБ – видає результати, що особа коли-небудь володіла певними обєктами. Тобто станом на сьогодні вже може не володіти, але у такому витягу про зміну власника нічого не буде сказано. Майно може бути під арештом, але у витягу на ПІБ про це сказано не буде.
Тому після витягу по ПІБ для достовірності кожен об’єкт треба пробити по реєстру окремо.
*Інформування власників, що хтось шукав про них інформацію
Законом передбачено, що особа має право дізнатися, хто отримував у реєстрі відомості про її майно. Така виписка надається органом державної реєстрації за заявою власника чи іншого праволодільця.
НАШІ ГРОШІ