ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Як отримати витяг на земельну ділянку

09 Вересня 2015

Щоб отримати витяг на земельну ділянку на сайті МінЮсту https://kap.minjust.gov.ua, робимо спершу все те саме, що у випадку з витягом на будинок/квартиру.

Ділянку в реєстрі можна шукати за адресою або за кадастровим номером. Реєстраційного номера об’єкта у нас найчастіше просто немає.

zapyt

Якщо по адресі, то – у запиті у клітинці “тип об’єкта” вибираємо не “будинок”, а земельна ділянка.

zeml

Або шукаємо напряму по кадастровому номеру.

Краще шукати по кадастровому номеру, оскільки

1) одна адреса може бути закріплена за кількома ділянками

2) номер земельної ділянки може не співпадати з номером будинку на ній (бували випадки, коли спочатку розкроїли землю і номери ділянкам присвоювали у порядку їх забудови, а номери будинкам потім присвоїли в нормальному порядку від початку вулиці до кінця по принципу парне-непарне)

3) по кадастру можна взяти витяг на землю, адресу котрої ви не можете визначити.

Як встановити кадастровий номер ділянки?

Це робиться вручну по кадастровій карті – http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Пошук на карті Держкадастру можна звузити до області, району, міста/ іноді села (в меню села чомусь включені в рубрику “місто”). Також підключаєте в меню “ортофотоплани” – це допоможе зорієнтуватися на місцевості, коли біля ділянки є річка, інші об’єкти. Клікнувши на ділянку, Ви побачите кадастровий номер, площу, інколи – тип власності (державна/комунальна/приватна) і  цільове призначення (УВАГА: може бути неактуальне).

Cn1

Кадастрова карта не вся розграфлена на ділянки. Це не значить, що на нерозмічених площах ділянок немає. Це означає, що дані про них не були оцифровані. Тобто ділянки там можуть бути, вони матимуть кадастровий, цільове призначення, власника й користувача – просто дані про них ще не внесені в базу map.land.gov.ua.

plachy  platizh1

 

 

Ось як виглядає готовий витяг:

bogatir-1  bogatir-2

 

Якщо дані про ділянку за кадастровим номером у реєстрі нерухомості відсутні.

Офіційне пояснення реєстру:

“Витяг формується з використанням відомостей, що міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державному реєстрі іпотек та Державному реєстру обтяжень рухомого майна (далі – Реєстри).

При цьому у Реєстрах відсутня інформація про зареєстровані до 01.01.2013 права на земельні ділянки, реєстрація яких проводилась органами земельних ресурсів.

Крім того, досить тривалий період реєстратори БТІ проводили реєстрацію прав власності на об’єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках, на паперових носіях, які досі зберігаються в БТІ. Підключення БТІ до Реєстру прав власності на нерухоме майно відбувалось поступово, починаючи з 2003 року. Деякі БТІ зокрема на території міст Києва та Севастополя, були підключені до Реєстру прав лише у травні – червні 2010 року”.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

18.09.2021
17.09.2021
16.09.2021