06 Вересня 2015
Після реєстрації на сайті МінЮсту https://kap.minjust.gov.ua на основній сторінці знаходимо «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно».
У випадному вікні обираємо «Отримати інформаційну довідку».
Погоджуємося, що за нами стежать =)
Критерії пошуку в реєстрі:
Примітка-1:
Якщо нумерація будинку з літерами (будинок номер 9а), то пишеться разом, через слеш (будинок 9/55) – так само.
Інколи з дробами спрацьовує написати просто «9» і тоді видасть багато витягів в одному файлі на 9/1, 9/2, 9/3 і т.д. (працює деколи).
Примітка-2: якщо багатоквартирний будинок, то необхідно вибрати «Тип Об’єкта» – «Квартира» (взяти витяг на весь будинок – НЕ можна).
Примітка-3
Коли може виникати проблема з визначенням адреси:
1) «Глухі» села. Найкраще вулиці й будинки позначені на картах Яндекс. Якщо не знаходить – їдете і дивитеся, що написано на дверях, іншого виходу немає.
2) Нерухомість за межами населеного пункту. Адреса в будь-якому випадку присвоюється усім об’єктам нерухомості, хоча інколи дивакувато.
Наприклад, Садове товариство «Бобер» має будинки на території за містом, на дамбі Київського водосховища. Адреса буде прописуватися через село, де юридично зареєстроване товариство, хоча це не земля цього села, і через назву «Бобер», хоча це й не вулиця. Варто ввести назву товариства (спрацьовує також для дачних кооперативів), система вас зрозуміє.
Натискаємо «Оплатити», переходимо на платіж. Оплату здійснюємо банківською карткою – треба вказати номер картки і строк дії.
Після здійснення проплати, витяг відкриється у вкладці браузера. Його можна скачати у ПДФ.
2) Витяг з реєстру нерухомості за кадастровим номером стосується передусім земельної ділянки. Однак якщо на ділянці знаходиться будинок, то витяг за кадастровим номером покаже Вам і власника будинку.
Це зручно, оскільки кадастровий номер більш точний за адресу (бувають проблеми з нумерацією будинків на вулиці). Крім того, це виручає тоді, коли Ви взагалі не знаєте адреси будинку, а тільки бачите будинок на карті і можете, співвставивши звичайну карту із кадастровою, встановити кадастровий номер ділянки.
Ось як виглядає такий витяг по кадастровому номеру. Власник землі і майна на ній – Сергій Клюєв.
Якщо система видає відповідь, що результатів не знайдено, це означає, що дані про майно, котре ви запитуєте – ще не є оцифровані.
Раніше архіви велися в паперовому вигляді в місцевих БТІ. Підключення БТІ до цифрового Реєстру відбувалось поступово, починаючи з 2003 року, в різних областях у різні роки.
При цьому історію власності старих об’єктів не завжди переносили в Реєстр, тому їх немає в базах – а значить витяг взяти неможливо.
Часто на старі об’єкти фіксували тільки подальші зміни права власності, які відбулися вже після підключення, тому на них можна взяти витяг – але він буде неповний.
Наприклад
Місто Київ було підключено в 2010 р.
Це означає, що Києву можна отримати дані на нерухомість а) оформлену і б) переоформлену після 2010 р.
*Якщо будинок збудували й оформили в 2011 р. – система повинна видати витяг на першого й усіх подальших власників за 2011-2015 р.р.
*Якщо будинок збудували й оформили в 2005 р. і після цього власник не змінювався – скоріше за все система витяг не дасть узагалі, якщо тільки власник не пішов і сам добровільно не «оцифрувався».
*Якщо будинок збудували й оформили в 2005 р. (власник А), потім у 2009 продали (власник Б), а після цього в 2013 р. успадкували (власник С) – скоріше за все ви отримаєте витяг, у котрому будуть дані лише про власника С. Якщо власник С подбав про належне оформлення всіх документів – він міг оцифрувати й попередні дані – тоді ви отримаєте повний витяг.
За цією ж логікою, в базі МінЮсту відсутні дані про земельні ділянки, оформлені до 2013 р.
НАШІ ГРОШІ