ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Прокуратура не змогла довести, що необхідно знести суші-бар біля театру Старицького

16 Липня 2019

Північно-західний апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу прокуратури, яка вимагає демонтувати самочинно побудоване кафе-бар «Акай», тимчасові споруди та фонтан, які знаходяться на вул. Соборна, 60 поблизу Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького. Про це написав «Незалежний громадський портал».

Після програшу в Госпсуді Хмельницької області у 2018 р., прокуратура, яка заявила про захист інтересів держави в особі Хмельницької облради, Хмельницької міськради і муздрамтеатру, в апеляційній інстанції продовжувала наполягати, що підприємець Ігор Сівулицький здійснив самочинне будівництво приміщення та прилеглих конструкцій громадського закладу «Акай».

Зокрема, прокуратура посилалася на рішення госпсуду області від 2014 р., яким визнано недійсним договір оренди майданчика площею 594 кв м, укладений між обласним академічним музично-драматичним театром та підприємцем «у зв’язку з відсутністю предмета оренди у власності театру».

Прокуратура також стверджувала, що облДержгеокадастр виявив використання ділянки ФОП Сівулицьким без документів, які посвідчують право її використання. Також в Єдиному реєстрі документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відсутня інформація щодо наявності у цього підприємця документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт на вул. Соборна, 60.

В той же час, за словами Сівулицького, встановлення павільйону та літнього кафе на земельній ділянці на вул. Соборна, 60 здійснювалось за погодженням Хмельницької міськради та постійного землекористувача – Хмельницького обласного музично-драматичного театру ім. М.Старицького.

Крім того, у 1997 року Хмельницьке БТІ склало технічний паспорт на приміщення павільйону громадського харчування на вул. Соборна, 60. Загальна площа приміщення становить 16 кв м.

Щодо необхідності демонтажу фонтану, то підприємець пояснив, що фонтан існував ще до укладення договору оренди приміщення та відкритого майданчику, на якому розташований цей фонтан.

Стосовно неоформлення права користування земельною ділянкою ФОП Сівулицький зазначив, що він докладає зусиль щодо укладення платного сервітуту для належного користування ділянкою, однак ці дії сповільнюються внаслідок судових позовів прокуратури.

Північно-західний апеляційний госпсуд дійшов висновку, що прокурор заявив позов фактично в інтересах окремої юридичної особи – Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру. А він не є ні органом державної влади, ні органом місцевого самоврядування та не наділений жодними владними повноваженнями. Театр є постійним користувачем земельної ділянки, стосовно якої заявлено позов про усунення перешкод в її користуванні.

Тобто, прокурор заявив позов з порушенням вимог ст. 131-1 Конституції України, ст. 2324 Закону України «Про прокуратуру», ст. 53 ГПК України. Прокурор не довів порушень інтересів держави, оскільки обставини справи свідчать про можливе порушення прав належного землекористувача – Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру. При цьому театр вправі самостійно звернутись до суду з відповідним позовом за захистом своїх порушених прав.

Наразі прокуратура оскаржує у Верховному суді рішення у справі суші-бару «Акай».

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

13.12.2019
12.12.2019