ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Оточення ректора КПІ недоплатило університету 10 мільйонів за оренду приміщень

25 Червня 2019

Ректор КПІ Михайло Згуровський

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за останні роки надав організаціям з орбіти ректора Михайла Згуровського в оренду приміщень по заниженим на 10 млн грн. цінам. Угоди підписав керівником столичного управління Фонду держмайна Максим Мезенцев – бізнес-партнер ректора.

Про це йдеться в матеріалі Олексія Ярильченка, Олександра Волошина та Марії Горбань в рамках проекту «Лабораторія викриттів» (Bihus.info).

В 2005 році ціле крило першого корпусу КПІ передали приватному «Міжнародному університету фінансів» (МУФ). На той час цей заклад належав самому ректору КПІ Михайлу Згуровському та першому проректору Юрію Якименку. В 2016 році в складі засновників їх змінили родич ректора Назар Гусак та підлеглий Якименка – Володимир Тимофєєв.

За користування приміщеннями державного університету МУФ оплачував 30-60 годин оренди в місяць. При цьому. Навчання в ньому проходили у дві зміни 240 студентів за більш як 15 освітніми напрямами. Співробітники КПІ пояснили журналістам, що нібито приватний заклад зробив собі дублікат ключів, а державний університет не може повноцінно контролювати використання своїх аудиторій, у постової охорони відсутні журнали оренди.

У приміщенні МУФ вже зробив ремонт і встановив свою техніку й меблі. Приватний ВУЗ  мав би сплачувати оренду не за погодинною ставкою – 235 тис грн./рік, а за помісячною. Це б змусило приватний заклад платити в чотири рази більше – 915 тис грн. на рік.

Розрахунки показують, що при існуючій схемі МУФ недоплатив Фонду держмайна 6 млн грн.

За схожим принципом у 2014 році за приміщення отримало ТОВ «Технології природи», співвласником якої є помічник Згуровського Віктор Камаєв. Компанія розмістила в приміщенні КПІ лабораторію та цех з очистки води, але сплатила за оренду в 17 разів менше фактичного часу користування — 19 тис грн/рік замість 314 тис грн./рік. А за чотири роки державний КПІ недоотримав від фірми Камаєва понад мільйон гривень.

Крім заниження показника часу фактичного використання приміщень орендарі, пов`язані з ректором КПІ, використовували і так звану схему підміни орендних ставок. Це коли для громадських об’єднань орендна ставка становила 7%, а, наприклад, для спортивного клубу – 17%.

Це дозволило працювати в приміщення КПІ спортивному клубу «Рукбо» під виглядом ГО«Федерація рукопашного бою». І засновник клубу, і голова федерації є Юрій Радченко, а почесним президентом федерації був сам ректор КПІ Згуровський.

Розрахунки журналістів показали, що  за дев`ять років оренди спортклуб недоплатив державі більше трьох мільйонів гривень.

Столичне управління Фонду державного майна, який укладає угоди з орендарями приміщень КПІ, нині очолює Максим Меденцев. Він бізнес-партнер ректора КПІ Михайла Згуровського, на двох володіють 80% статутного капіталу в ТОВ «Міжнародний екологічний університет», яке зареєстроване у одному з корпусів КПІ.

На договорах оренди приміщень КПІ стоять підписи Меденцева, як представника Фонду держмайна.

Від «Наших грошей»

В декларації за 2018 рік Михайло Згуровський вже не вказав як дружину громадянку США Тетяну Помаранцеву, яка фігурувала в його попередній декларації. На початку минулого року вона купила будинок в на узбережжі Атлантичного океану у місті Палм Кост (штат Флорида, США) вартістю $156 тис. Вона вказала себе американській владі як незаміжню.

Раніше ЗМІ встановили, що Михайло Згуровський та його син Олександр Згуровський також мали у США об’єкти нерухомості. За даними американських реєстрів, в травні 2016 року вони продали дві сусідні земельні ділянки в окрузі Ескондідо у Каліфорнії за $500 тис., а потім сусідній з ними будинок 300 кв м вже за $840 тис. В декларації ректора відсутня інформація про продаж американської нерухомості. У жовтні 2017 року Олександр Згуровський продав у сусідньому окрузі штату Каліфорнія – Лейксайд – будинок майже на 400 кв м за $659 тис.

Також Згуровський-старший не декларував будинок на 200 кв м на курорті Сан-Франциско, співвласницею якого з 2011 р. була Помаранцева.

Телепрограма «ЦРУ» встановила, що Михайло та Олександр Згуровські є співзасновниками та співвласниками інвестиційно-будівельної компанії «Sky Development» у Чорногорії (м. Нікшич), яка продає нерухомість на Балканах. Чорногорський бізнес також відсутній в декларації ректора КПІ.

Згуровський очолює наглядову раду державного концерну «Укроборонпром». Донедавна Михайло Згуровський входив до складу акціонерів та наглядової ради ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій» («НДІ ПІТ») – монополіста по виготовленню дипломів для вузів, студентських квитків і шкільних атестатів. Однак вийшов зі складу акціонерів, коли відповідне розслідування проводив Антимонопольний комітет України.

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

29.05.2020
28.05.2020
27.05.2020