Підприємець у грудні 2018 р. звернулася до відділу містобудування та архітектури Вознесенської міської ради, щоб отримати дозволів на розміщення в місті десяти рекламних сітілайтів. Начальник цього відділу повідомила йому про порядок отримання дозволів і про те, що необхідно буде виготовити проекти технічної документації, і відправила до директора КП «Вознесенське БТІ».

Чиновник в свою чергу сказав, що за вплив на посадових осіб міської ради для позитивного розгляду заяв на отримання дозволів на розміщення рекламних конструкцій, їх узгодження і за розробку проектів зазначених дозволів підлеглими необхідно заплатити по $200 за конструкцію, тобто всього – $2 тис. При цьому він дав зрозуміти підприємцю, що без хабара той не зможе встановити рекламу.

14 лютого директор БТІ підвищив ціну і сказав бізнесменові про необхідність заплатити вже $4 тис.

5 березня підприємець приніс обумовлену суму в національній валюті, тобто 108 тис грн. Тоді ж правоохоронці затримали чиновника.

11 травня обвинувачений підписав з прокурором Ольгою Левицькою угоду про визнання винуватості у скоєнні злочину за ч.2 ст. 369-2 («Зловживання впливом»). У цьому документі сторони також узгодили і міру покарання – 17 тис грн. штрафу. У результаті суддя Олександр Дробінський затвердив цю угоду.

Видання також звернуло увагу, що спочатку кримінальне провадження кваліфікували за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), а санкція цієї статті передбачає більш суворе покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.