ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

31.08.2019
30.08.2019
29.08.2019
28.08.2019
27.08.2019
21.08.2019
20.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Через «правки Лозового» прокуратура ввела в штат людину, яка чергує вночі під судом для подачі клопотань

15 Травня 2019

Прокуратура завела собі в штаті працівника, до обов’язків якого входить тримати з опівночі чергу під судом для подання клопотань слідчих для проведення кримінальних розслідувань.

Про це йдеться в матеріалі Данила Мокрика для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Під Печерським райсудом Києва слідчі і прокурори записуються о шостій ранку в чергу, щоб подати клопотання в кримінальних провадженнях про дозвіл на слідчо-розшукові дії, на експертизи чи на обшуки. Запис на листочку веде черговий, який з опівночі чекає в автомобілі.

Співрозмовник програми серед слідчих сказав, що нині, наприклад, військова прокуратура завела штатного працівника, який вночі чергує під судом. Іншої роботи він не виконує.

Черговий (ліворуч) зі списком під Печерським судом

За даними джерела, цей черговий включений в групи всіх проваджень, але не проводить ніяких розслідувань. Його робота – нічне чергування для отримання черги.

Натомість Печерський райсуд встановив ще і свої порядки, які ускладнюють роботу слідчим. Так, клопотання приймають тільки з 9-ї до 12-ї години, і то обмежену кількість. Через це в чергах, де останнім часом збирається по 60-70 слідчих і прокурорів, трапляються і бійки, інколи існують паралельні різні списки.

Слідчі і прокурори збираються перед приймальнею голови Печерського райсуду Руслана Козлова. Приймає клопотання, які є таємницею слідства,  помічниця судді. Без негайної реєстрації та без жодних відміток про отримання.

Слідчі стверджують, що помічниця судді може ігнорувати список черги, яку склали правоохоронці та відмовляти у клопотанні. Оскаржити це рішення не можливо, так як ніяких вхідних відміток не існує. Хоча інструкція з діловодства в судах не передбачає можливості відмови у зверненні до суду. Також суд ігнорує клопотання, що направлені рекомендованим листом, як дозволяє законодавство.

Все це дозволяє суду контролювати справи в ручному режимі. А згаданий Печерський райсуд розглядає важливі справи – справи центральних підрозділів Нацполіції, СБУ, ДБР, податкової і Генеральної прокуратури.

Нагадаємо, в жовтні 2017 року парламент проголосував хвалила внесення змін до низки кодексів, зокрема Кримінального процесуального кодексу. Під час ухвалення закону було враховано правки депутата від Радикальної партії Андрія Лозового.

Про основні особливості «правок Лозового» читайте тут.

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

06.07.2020
05.07.2020
04.07.2020
03.07.2020