ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

19.08.2019
18.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Активісти завадили ремонтувати світлофори за найвищою ціною у 13 мільйонів

15 Травня 2019

Виконавчий комітет Луцької міської ради у квітні скасував закупівлю капремонту світлофорних об’єктів у місті за 13,37 млн грн. Про це написала Валентина Куць у «Громадське. Волинь».

Закупівля ремонтних робіт проводилась у рамках проекту «Покращення безпеки транскордонної дорожньої інфраструктури Хелма і Луцька» за програмою транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна. За очікувану вартість у 13,67 млн грн. планували відремонтувати понад 40 світлофорних об’єктів у Луцьку.

На конкурс надійшло три пропозиції, найдорожчою з яких виявилась пропозиція комунального підприємства «Луцьксвітло» (13,37 млн грн.). Дві дешевші пропозиції надали київські фірми ТОВ «Росток-Елеком» (10,89 млн грн.) та ТОВ  «СЕА Електротехніка» (10,90 млн грн.).

Під час проведення аукціону пропозиція комунальників знизилась лише на 1700 грн. В той час як конкуренти знизили ціну на понад 2 млн грн. Тож переможцем аукціону стала найдешевша пропозиція ТОВ «Росток-Елеком».

Втім, найдешевша пропозиція не підійшла тендерному комітету міськради і він відхилив її через невідповідності вимогам. Зокрема, причиною відхилення комітет вказує те, що «у проекті договору учасник зазначив, що заробітна плата відповідає середньому розряду складності робіт і становить 7000 грн., а в розрахунках заробітна плата зазначена у сумі 3590 грн». Це, на думку тендерного комітету, не відповідає умовам договору і тягне за собою зміну розрахунку ціни тендерної пропозиції.

Проте юристи громадської ініціативи «Prozorra Волинь» вважають, що відхилення найдешевшої пропозиції ТОВ «Росток-Елеком» суперечить чинному законодавству. Зокрема, голова ГО «Центр юридичної допомоги» Дмитро Климук зазначив, що Мінрегіонрозвитку, будівництва та ЖКГ внесло зміни до Порядку розрахунку розміру кошторисної зарплатні, згідно з якими було скасовано регулювання Мінрегіоном та органами місцевого самоврядування розміру кошторисної зарплатні у будівництві. А тому при взаєморозрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт розмір кошторисної зарплати визначається, виходячи з розміру, передбачено у договірній ціні.

Таке неправомірне відхилення юристи оскаржили до Державної аудиторської служби.

Поки аудитори розпочинали моніторинг цієї закупівлі, виконком мав вибрати іншу найдешевшу пропозицію. Нею стала пропозиція «СЕА Електротехніка» вартістю 10,90 млн грн. Але і вона не отримала прихильності від замовника, який знову її відхилив через невідповідність.

У протоколі чиновники вказали що «учасник надав копії договорів, які не містять підтвердження виконання договорів з капремонту світлофорних об’єктів, що не відповідає умовам документації…». Однак, юристи громадської ініціативи «Prozorra Волинь» заперечують таке відхилення.

«В цій закупівлі під терміном аналогічні договори мається на увазі виконання договорів з аналогічними роботами в обсязі не менше 10% робіт, – пояснює Анна Артьомова, керівник ГІ «Prozorra Волині». – Учасник вказав у довідці 3 договори: 2 на роботи щодо монтажу світлофорних об’єктів і 1 на постачання світлофорних об’єктів. Так, до першого договору, вказаного в довідці, учасник не надав актів, але до другого договору надав усі акти до одного. Таким чином, учасник підтвердив виконання договору навіть на 100%, а не на 10%».

Після відхилення дешевших варіантів, найдорожча пропозиція «Луцьксвітло» у 13,37 млн грн. очікувала рішення.

«Але «своєму» рішенню для «свого» комунального підприємства завадили активісти та аудитори. Під час моніторингу,  проведеного за заявою ГІ «Prozorra Волинь» (ГО «Центр юридичної допомоги»), аудитори виявили порушення і закупівлю скасували», – написало видання.

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

20.08.2019
19.08.2019