ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019
18.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Міськрада дозволила збудувати шість поверхів замість чотирьох з порушенням Генплану

19 Квітня 2019

Львівська міська рада дозволила збудувати шестиповерховий будинок на ділянці по вул. Черемшини, 29 поблизу Личаківського цвинтаря, де Генпланом передбачено чотири поверхи. Про це написала Марія Ревер у «Наші гроші. Львів».

У 2012 р. родичі екс-депутата Львівської міськради від ВО «Свобода» Ярослава Тістика (був депутатом у 2010-2015 рр.) – брат й екс-депутат Львівської облради Володимир Тістик, тітка Ніні Мичка та свояк Михайло Гунц – отримали у власність ділянки на вул. Черемшини, 29. «За» це рішення проголосував й Ярослав Тістик. Відтак Володимиру Тістику перейшло 0,1 га землі, тітці – 0,09 га, а своякові – 0,08 га.

Двоюрідний брат Тістиків, заступник голови Сихівського райсуду Богдан Мичка, розповів, що землею на вул. Черемшини, 29 родичі зацікавилися ще в 2000-х роках. Там вони викупили дерев’яний будинок площею приблизно 500 кв м, в якому планували поселитися сім’ями. Однак плани змінилися, оскільки будівля почала руйнуватися. Співвласники вирішили його знести і побудувати два спарені котеджі, і вже в 2007 році отримали дозвіл на їхнє проектування та будівництво.

Правда, робіт не починали шість років через зміни в законодавстві, а після отримання права власності у 2012 р. родина Тістиків відмовилася від котеджів. Натомість у 2015 р. співвласники підписали договір суперфіцію з ПАТ «Дублянський будівельник», згідно з яким дозволили використати їхні ділянки для забудови.

Того ж 2015 р. управління архітектури Львівської міськради затвердило фірмі «Дублянський будівельник» містобудівні умови та обмеження (МУО). На той момент Львів не мав затвердженого зонінгу. Так само не був розроблений детальний план території. Тому у міськраді мали б керуватися основним містобудівним документом – Генеральним планом Львова.

Міськрада дозволила побудувати чотири поверхи разом з цоколем та мансардою. Будівлю звели на присадибній ділянці, де, згідно з Генпланом, дозволено будувати максимум чотири поверхи.

Експерт з будівництва Георгій Могильний зазначив, що Львівська міськрада видала МУО з грубим порушенням: «На присадибній ділянці дозволено будувати максимум чотири поверхи. Щоб це обійти, міськрада прописала «чотири поверхи + цоколь + мансарда». Фактично вона затвердила будівництво будівлі на два поверхи більше, ніж дозволено Генпланом».

Крім того, «Дублянський будівельник» добудував до будівлі ще один поверх, який у своїй проектній документації назвав антресоллю. Відтак на своєму сайті забудовник продає мансарду та антресоль як дворівневі квартири на п’ятому поверсі.

«Дублянський будівельник» здав багатоповерхівку в експлуатацію в травні 2018 року. Водночас, інспекція ДАБК не виявила порушень перед прийняттям будівлі в експлуатацію. Начальник юридичного відділу інспекції ДАБК Святослав Кіндратів зазначив, що, згідно з державними будівельними нормами, забудовник має право добудувати антресоль.

Могильний стверджує, що добудова антресолі – одна з лазівок в законодавстві. «Справа в тому, що немає чітких характеристик антресолі. Фактично, замість кожного дозволеного поверху можна побудувати два, назвавши кожен другий антресолями. Забудовникові за цю добудову нічого не буде», − розповідає Могильний.

Найбільше акцій ПАТ «Дублянський будівельник» має Степан Сенітович (32%), Галина Струк (21,6%) та Степан Курчик (18,7%). Галина Струк одружена з екс-начальником відділу матеріально-технічного забезпечення та зв’язку Львівської митниці Романом Струком, який звільнився з роботи у 2017 р.

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

21.08.2019
20.08.2019