ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

19.08.2019
18.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Не виявивши спецречовини на штанях, суд виправдав комунальника, звинувачуваного у вимаганні 10% від підряду

20 Грудня 2018

Соснівський райсуд м. Черкаси виправдав директора комунального підприємства «Місто» Канівської міської ради Черкаської обл. Дмитра Шайдарова, якого прокуратура звинувачувала у вимаганні хабара у розмірі 10% від підряду. Про це написав Олександр Безпрозванний у виданні «Кропива».

За даними слідства, Шайдаров вимагав хабара у представників ТОВ «А.І.Д.А.» за надання актів виконаних робіт після нанесення дорожньої розмітки в Каневі.

Весною 2017 р. він поставив вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 15 тис грн. (10% від вартості підряду) за підписання і передачу актів, «щоб робота нормально робилася», та для подальшої плідної співпраці.

Власник підприємства Олександр Ільченко звернувся до СБУ по факту вимагання хабара. В червні 2017 р. в центрі Черкас в кафе «Ботаніка» представник підприємства передав Шайдарову 600 мічених доларів, які були загорнуті в папір. Директор КП «Місто» повернув 540 грн. здачі.

Шайдарова було затримано вже на вулиці, гроші правоохоронці виявили на тротуарі за 100 метрів від затримання посадовця.

У суді Шайдаров пояснив, що коштів не отримував, договір на виконання робіт з нанесення розмітки не підписував, а лише за усним дорученням мера Канева здійснював фактичний нагляд за виконанням робіт. Якщо якісь гроші йому передавали, то це було повернення коштів за проживання, харчування, паливно-мастильні матеріали. Він сприяв людям для швидкої та якісної роботи, давав їм свої кошти, а вони, коли б з ними розрахувалися, повернули. Долари у нього не вилучали, бо їх у нього не було. Шайдарову не відомо, чи були в карманах відрізаних від його брюк якісь кошти.

Міський голова Канева Ігор Ренькас, даючи покази, пояснив, що особисто контролював роботи та був на об’єкті один раз. Роботою він був незадоволений, про що повідомив Шайдарова та запропонував розірвати договір і укласти угоду з попередніми виконавцями. Потім до нього підійшли хлопці, чиїх прізвищ він не пам’ятає, і сказали, що будуть робити якісніше. Після цього мер уклав з ними договір, по часу вони вклалися, але робота була неякісна. Після того, як Шайдаров приніс акти виконаних робіт, мер не здійснював перевірку і підписав їх. Про те, що посадовець вимагав хабара, він не знав.

Суду було надано оперативне відео передачі згортку з грошима в кафе. Під час затримання підозрюваного від штанів були відрізані кармани, які передали на експертизу. Водночас, на них не виявили спеціальної хімічної речовини, яка застосовується для помічення грошей. Не знайшли речовини і на змивах з рук підозрюваного.

Зважаючи на дані експертиз та на той факт, що підозрюваний не мав адміністративно-розпорядчих функцій на підписання актів, не укладав відповідну угоду, Соснівський райсуд Черкас визнав Шайдарова невинним у вчиненні кримінальних правопорушень за ч.3 ст. 368 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 5-10 років, та виправдав його у зв’язку із відсутністю в його діях складу інкримінованого йому злочину.

Співвласником та бенефіціаром ТОВ «А.І.Д.А.» є Олександр Ільченко, син екс-заступника міського голови Черкас Олександра Ільченка.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019