ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

19.08.2019
18.08.2019
16.08.2019
15.08.2019
14.08.2019
13.08.2019
12.08.2019
Всі новини »

ТЕГИ

Закрили справу про вимагання хабара СБУшниками за відходи на держкомбінаті Фірташа, бо з флешки зникли записи

20 листопадаа 2018

Жовтневий районний суд Запоріжжя ухвалою від 1 листопада закрив кримінальне провадження стосовно начальника підрозділу СБУ Дениса Геращенка та оперуповноваженого Ігоря Скрипникова через відмову прокурора у обвинуваченні. Про це написали «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно з матеріалами справи, службовці ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» («ЗТМК»), всупереч закону «Про відходи» станом на 2015 р. накопичили на території заводу у технологічно непридатних залізничних цистернах 120 тонн відходів, які є високонебезпечними речовинами.

З огляду на це, слідчі відкрили кримінальне провадження № 42014080390000015 за ст. 367 (службова недбалість) та 267 (порушення правил поводження з вибуховими, легкозаймистими та їдкими речовинами або радіоактивними матеріалами, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки) кримінального кодексу та почали слідство.

Однак, згодом начальник 2 сектору відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки УСБУ в Запорізькій області Геращенко та старший оперуповноважений Скрипников почали вимагати з представників підприємства 200 тис грн. хабар за закриття справи. Для підтвердження своїх намірів Скрипников від імені виконавчого директора «Запорізького обласного благодійного фонду підтримки правоохоронної діяльності» відправив представнику «ЗТМК» у соцмережі листа з проханням надати благодійну допомогу з реквізитами фонду.

Представник надалі перерахував через ТОВ «Титан-України» на рахунок вказаного фонду частину хабара – 25 тис грн. Через декілька тижнів представник отримав фото постанови про закриття кримінального провадження №42014080390000015.

При отриманні іншої частини хабара силовиків затримали. Кримінальну справу стосовно самого оперуповноваженого та начальника відділу СБУ відкрили за ст. 368 (одержання неправомірної вигоди). Також по цій же справі проходив обшук безпосередньо в Управлінні СБУ в Запорізькій області. Тоді ж ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомляли про затримання 2 «оперативників» і 1 слідчого СБУ, однак до суду надійшов обвинувальний акт стосовно лише 2 обвинувачених.

Надалі ж суд спочатку визнав фото листа благодійного фонду з проханням про підтримку та фото постанови про закриття провадження – недопустимими доказами, оскільки прокурор не надав їхні оригінали. Окрім цього не визнали доказами, зокрема: платіжне доручення, виписку, копію протоколу тимчасового доступу до речей і документів, оскільки суду не надали документ, на підставі якого отримали та долучили вказані документи. Також не визначили процесуальний статус цих документів. Надалі недопустимим визнали також диск з інформацією щодо проведення негласної слідчої дії – аудіо-та відеоконтролю, оскільки обставини та спосіб його створення не зазначені, перевірити його достовірність та відповідність оригіналу у судовому засіданні неможливо (флешка, на яку початково записували, – порожня). Прокурор намагався відновити записи на флешці через комп’ютерну експертизу, але суд не дозволив її провести, оскільки прокурор створив би нові докази.

У підсумку, прокурор заявив про відмову від підтримання держобвинувачення через його недоведеність. Обґрунтував він це тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості в суді і вичерпані можливості їх отримати.

Варто зазначити, в преамбулі йдеться про двох обвинувачених. Водночас, в результативній частині суд ухвалив закрити кримінальне провадження лише проти однієї особи (вочевидь саме проти Дениса Геращенка). Окремих проваджень по іншому працівнику СБУ знайти не вдалося.

Про затримання своїх співробітників офіційно повідомляла і СБУ. Вони позиціонували це як «очищення лав Служби від корупціонерів».

Від «Наших грошей»:

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» на 51% належить Фонду держмайна і на 49% – компанії «Толексіс Трейдінг Лімітед» Дмитра Фірташа. Операційний контроль над роботою підприємства здійснює група Фірташа. Однак 9 липня суд задовольнив позов САП з вимогою повністю повернути власність «ЗТМК» у держуправління.

Керівником благодійної організації «Запорізький обласний благодійний фонд підтримки правоохоронної діяльності» є Микола Найденко, власник істотної участі ТОВ фірма «Альфа-плюс», власниками якого в свою чергу є Едуард Бакланський та Анатолій Кузьменко.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

21.08.2019
20.08.2019
19.08.2019