ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

15.05.2018
14.05.2018
13.05.2018
11.05.2018
10.05.2018
09.05.2018
08.05.2018
07.05.2018
Всі новини »

ТЕГИ

Хто і за які гроші орендував хмельницьку землю

25 Травня 2016

У переліку орендарів комунальної землі Хмельницького, які на торгах та аукціонах викупили права користування, 55 фірм та фізичних осіб. Міська скарбниця спромоглася заробити куці 4,6 млн грн.

Віктор Коцемир

Віктор Коцемир

Одним із таких орендарів було хмельницьке ПП «В.Е.Джерело» засноване 2009 року подружжям Віктора і Емілії Коцемирів. У часи президента Леоніда Кучми Віктор Коцемир очолював Вінницьку (2002-2004 рр.) та Хмельницьку (2004-2005 рр.) облдержадміністрації.

Повторний захід у політику для Коцемира співпав з відродженням партії «Нова політика», керівником якої був Володимир Семиноженко. Останній за сумісництвом очолював Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України ( 2011 – 2014 рр.). З 2010 року Коцемир очолює обласний осередок цієї партії на Хмельниччині.

Магічна історія сталась із однією ділянкою, яка дуже нестандартним чином потрапила у власність Коцемирів.

У 2010 році ПП «В.Е.Джерело» на земельних торгах виграло право оренди на 82 сотки, що на вулиці Трудова, 1/1Г, заплативши 178,9 тис. грн. до бюджету міста. Стартова ціна земельного лота становила109,4 тис. грн. Таким чином, сотка права оренди землі обійшлася екс-губернатору у 2182 грн.

На початку березня 2014 року сесія Хмельницької міської ради дозволила фірмі Коцемирів роздробити орендовану землю на вісім частин (кадастровий номер 6810100000:20:001:0167). І вже на грудневій сесії того ж року фірма Коцемира відмовилась від оренди і ділянки передали у власність семи маловідомих громадян: Пилипу Янківському, Ользі Решетнік, Ніні Міщук, Олесі Даніловій, Оленксандрі Колобовій, Віктору Олійнику, Дем’яну Феркалюку. Офіційна підстава — у кожного із заявників виявився договір дарування! Восьма частина розділеної землі спершу відійшла у запас міста, а згодом її приватизувала Надія Михалюк.

Виявилося, що фірма «Джерело» подарувала вищезгаданим громадянам недобудовані житлові будинки, розташовані на комунальній землі. А далі, як повідомив журналісту керівник земельного управління міськради Сергій Самишкін, ці люди як власники нерухомості безкоштовно оформили земельні ділянки під будинками у приватну власність на підставі статей 118 і 119 Земельного кодексу.

У кінці 2015-го і на початку 2016 року згадані громадяни подарували свої 80 соток землі з незавершеними будинками тому ж таки Віктору Коцемиру. Тобто по суті повернули подарунок. Адже саме фірма Коцемира «В.Е.Джерело» раніше і подарувала їм недобудовані будинки, а донедавна орендувало в міста землю під ними.

У списку громадян, задіяних у схемі приватизації землі, є Олеся Данілова. Свого часу вона була прописана в квартирі з Валентини Данілової, рідної сестри Віктора Коцемира.

Валентина Данілова очолювала відділ освіти, молоді та спорту Хмельницької РДА. Рік тому вона була оголошена в розшук за підозрою у вимаганні 50 тис. грн у директора приватного підприємства за сприяння у перерахунку бюджетних коштів за роботи із реконструкції встановлення твердопаливних котлів у сільських школах.

Інший приклад «необхідної» купівлі права оренди земельної ділянки на вул. Прибузька, 5/1 стосується ТОВ «Торговельний центр» «Прибузький». У 2013 році підприємство виграло земельні торги на 1,86 га, сплативши до бюджету 120,6 тис. грн. Стартова ціна цього лоту була 117,7 тис. грн. Між іншим, у 2010 році за лот 1,5 га на проїзді Геологів, 3 ТОВ «Алькор-Інвест» заплатило хмельницькому бюджету 973 тис. грн!

Засновником і бенефіціаром ТОВ «Торговельний центр» «Прибузький» Ярослав Бляхарський. Бляхарський дуже популярний серед середовища будівельників міста — на нього зареєстровано десятки фірм. Серед них ЖБК «Буковинський квартал», ЖБК «Парадіз», ТОВ «Житлоплюс». А ось ЖБК «Меблевий» Бляхарський заснував разом із батьком депутата Хмельницької міської ради Анатолієм Скочелясом.

Олександр Скочеляс

Олександр Скочеляс

Пан Бляхарський напряму пов’язаний з депутатом від «Батьківщини» Олександром Скочелясом — працює юристом у ТОВ «Український будівельний капітал» (UBC), одним із засновників якого є Скочеляс.

Цінність землі на Прибузькій, 5/1 у її близькості до центру Хмельницького, наближеності до річки та зелених насаджень. Наявність останніх ретельно намагаються приховати, просуваючи у цьому питання зведення житла або торговельного центру.

Разом із тим 48-ма сесія міськради прийняла рішення «Про затвердження проекту розміщення житлово-громадської забудови на короткостроковий період до 2020 року з наступним оновленням генерального плану міста та коригування плану зонування території міста».

За даними громадської організації «Дія громади», у сесійному рішенні є одна ділянка природно-заповідного фонду (вул. Рибалка) та 5 ділянок зелених насаджень загального користування (вул. Озерна, 4в, вул. Інститутська, вул. Львівське шосе, вул. Свободи, вул. Прибузька, 5/1). Саме для них передбачається змінити зональність з метою будівництва житлових будинків або торгівельно-офісних центрів.

«Таким чином було приховано порушення вимог Закону України «Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах». А між тим, у цьому ж законі є вимога  в якій ідеться, що органи місцевого самоврядування, при прийнятті рішень про розроблення містобудівної документації та її затвердженні, передбачають збереження та розширення не менш як на 5% площ земельних ділянок рекреаційного призначення», — вважають активісти.

Цієї думки притримується і депутат кількох скликань, Почесний громадянин Хмельницького Володимир Швець. Він назвав це спробою змінити призначення зелених насаджень загального користування, «хоча у генеральному плані міста визначений дефіцит таких земель у 226 гектарів!».

Також пропонуємо табличну інформацію про хмельницькі земельні ділянки, права оренди яких були придбані на земельних торгах (аукціоні) у 2010-2015 роки.

Віталій Тараненко, для «Наших грошей»

НАШІ ГРОШІ

НАШІ ГРОШІ

22.05.2018
21.05.2018