ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018
12.01.2018
11.01.2018
10.01.2018
Всі новини »

ТЕГИ

Віджавши конкурентів від мільярдів залізниці «єрємєєвці» відразу підняли ціну дизелю дорожче від ОККО

29 Березня 2016

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Українська залізниця» і ТОВ «Вог Аеро Джет» зробили перше підвищення закупівельної ціни на дизпаливо після підписання договору 18 березня. Про це повідомляють джерела OilNews на ринку нафтопродуктів.

«Підвищення цін склало 9,1%. WOG це не врятує, ціна залишається нижчою від закупівельної, буде необхідне ще мінімум одне коригування », – каже учасник ринку, який побажав залишитися невідомим. У той же час він не назвав точну ціну продукту після перегляду.

Закон «Про здійснення державних закупівель» дозволяє піднімати закупівельну ціну одиниці товару на 10% «у разі коливання ціни такого товару на ринку» без зміни загальної суми контракту. Однак у законі не визначено скільки разів можна робити таке підняття.

У свою чергу дизпаливо зараз об’єктивно дорожчає через зростання світових цін на нафту та коливання курсу долару, від якого і залежить ціна імпортного дизелю.

Залізниця і «Вог аеро джет» 18 березня уклали угоду на постачання дизпалива на 1,40 млрд грн. по 13 959 грн. за тонну. На момент розкриття пропозицій у лютому це вже було дешевше від тодішніх ринкових цін. Однак дешева заявлена ціна дозволила «Вогу» виграти торги і отримати підряд.

Нинішнє «корегування» ціни на 9,1% означає, що дизель від «Вогу» тепер коштуватиме залізниці 15 230 грн/т. А це у свою чергу вже дорожче від пропозицій інших конкурентів на тендері. Наприклад, ТОВ «ОККО-бізнес контракт» пропонувало паливо по 15 149 грн/т. Але зараз ця фірма вже не може зробити конкурентну пропозицію «Укрзалізниці», оскільки контракт відійшов «Вогу».

За підрахунками OilNews, залізниці доведеться ще мінімум раз піднімати ціну на паливо від «Вогу» на 10%, оскільки зараз ринкова ціна палива становить 16 700 грн/т саме через світові ціни на нафту.

Минулого року тендерне законодавство було змінено таким чином, аби «Укрзалізниця» могла проводити крупні закупівлі палива відразу враховуючи світові коливання та курс долара. Однак наприкінці минулого року через скарги маловідомих фірм до Антимонопольного комітету «Укрзалізниця» прибрала з конкурсної документації формульне ціноутворення палива та прив’язку ціни до котирувань Platts (визнане у всьому світі джерело інформації про ціни на енергоресурси) та валютного курсу.

Тепер закупівельна ціна дизпалива для залізниці як і у попередні роки залежить знову від довідок «Держзовнішінформу» про цінову кон’юнктуру, які постачальник самотужки отримує у цього підприємства і подає залізниці на доказ зміни ринкової ціни товару. Така норма діяла останні роки і весь цей час фірми з групи покійного нардепа Ігоря Єрємєєва отримували найбільші підряди залізниці.

У 2015 році компанія «ОККО» намагались порушити монополію «єрємєєвців», вигравши тендерзалізничників на поставку палива по цінам, прив’язаним до світових котирувань та валютного курсу. Однак вже через кілька днів після відхилення заявки «Вогу» на користь ОККО стало відомо прокритичну ситуацію із дизпаливом від Єрємєєва – у залізничників залишились мізерні запаси і вони домовились про продовження поставок «ВОГу». А поставки від ОККО згодом були заблоковані у судахфірмою «Дайджест груп» – дилером «ВОГу».

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018