ГРОШІ ВІД КОЛЕГ

15.05.2018
14.05.2018
13.05.2018
11.05.2018
10.05.2018
09.05.2018
08.05.2018
07.05.2018
Всі новини »

ТЕГИ

Приватизація ринку крові фірмою «регіоналів» шкодить інтересам Богатирьова

23 Вересня 2015

Бажання Житомирської облради створити комерційне підприємство на базі комунального центру крові є свідченням переділи ринку крові від Олександра Богатирьова на користь Костянтина Єфименка і Василя Хмельницького. Про це пише Леся Павелецька у «Діловій столиці».

Облрада під керівництвом Віталія Француза планує створити нове підприємство за участі інвестора – фірми «Біофарма». Вона належить Костянтину Єфименку, який був міністром інфраструктури за часів Януковича, та екс-нардепу Валерію Ремезу, який представляє у компанії інтереси іншого екс-нарпдепа з Партії регіонів Василя Хмельницького.

Планується передача приміщення і обладнання новому підприємству в оренду на 10 років, що дозволить місцевому бюджету втричі знизити видатки на утримання Центру крові за рахунок ведення комерційної діяльності по ринковим цінам.

Ці плани викликали пересторогу Центру протидії корупції. Активісти вбачають у цьому ризик приватизації українського ринку крові «Біофармою», до діяльності якої є питання. Раніше фірма вже приватизувала Сумський центр крові. І місцеві правоохоронці запідозрили, що компанія збирала у сумчан кров нібито на потреби воїнів АТО, однак до військових вона так і не потрапила. Даних про завершення кримінального провадження наразі немає. Також активісти вважають, що монополізація ринку дозволить «Біофармі» підняти ціни на препарати з крові для пересічних громадян.

У свою чергу входження приватної фірми на ринок крові, який нині за виключенням Сумської області, контролюється виключно державними структурами, порушить існуючу монополію держави на закупівельну політику центрів крові.

«Коли міністром охорони здоровя була Раїса Богатирьова, ринок крові перейшов під контроль структур, які пов’язували з її сином Олександром Богатирьовим. Близька до нього компанія “Біомедінвест” встановила в державних центрах крові аналізатори “Архітект”, витратні матеріали для яких він одноосібно постачає і досі. За рік вона продає МОЗ розхідних матеріалів на 25 млн грн. У підсумку для держави вартість одного дослідження крові на наявність в ній небезпечних інфекцій збільшилася з 15 грн. в 2011 р до майже 119 грн. в минулому році», – пише автор.

Від «Наших грошей»:

У «Віснику держзакупівель» є дані про державні підряди ТОВ «Біомедінвест» з 2008 року на суму 552,18 млн грн. Фірму заснували Юлія Михайленко, а також прописані за однією адресою Володимир Мельник та Валерія Сичова. У 2013 році «Біомедінвест» перереєстрували на кіпрський офшор «Мавеліна інвестментс лтд». Його номільними бенефіціарами вказані мешканці Кіпру Харалампус Деспоіна Ніколау і Ангонас Ніколета Гарофіта.

Директором «Біомедінвесту» є Сергій Ольховець. Він також був директором ТОВ «Біонікс лаб», яке також було засновано Юлєю Михайленко і Валерією Сичовою. За даними «Медконтролю», «Біонікс лаб» також контролювалось Олександром Богатирьовим. Згодом цю фірму перереєстрували на Володимира Бондаря, а директором став Ігор Щербина.

НАШІ ГРОШІ

Tеги |

НАШІ ГРОШІ

22.05.2018
21.05.2018